Wiccanlık nedir ?

Abdulferit

Global Mod
Global Mod
Wiccanlk Nedir?

Wiccanlk, kokleri Ingiltereye kadar geriye giden, kendinden emin, kadim bir Pagan dinidir. Dini inanclar, kokleri ve kullanlan uretimleri ile Wiccanlk, gunumuzde buyuk bir ilgi toplamaktadr. Bu makalede, Wiccanlk hakknda daha fazla bilgi edinmek isteyen okurlar icin, Wiccanlkn ne oldugu, nasl calstg ve inanclar hakknda ksa bir genel baks bulacaklar.

Wiccanlk'n Kokeni

Wiccanlk, Ingilteredeki Kelt kokenli Pagan inanclarnn bir karsmdr. Yuzyllar boyunca, Keltlerin uyguladg Pagan rituelleri kullanlarak gelistirilmistir. Ancak, Wiccanlkn anlamnn tam olarak ne oldugu konusunda, farkl gorusler ve yorumlar vardr. Bircok insan, Wiccanlkn, Yaratc ve Yaratlan arasndaki iliskiyi koruyan anlamna geldigini dusunur.

Wiccanlk'n Inanclar

Wiccanlk, Pagan inanclarnn oldukca guclu bir karsmdr. Wiccans, en temel seviyedeki inanclarn Dualite denilen bir kavramn uzerinde kurarlar. Dualite, sabit bir ahenk arasndaki iki dogal gucun karslkl olarak etkilesiminden olusur.

Wiccanlk'n Uygulans

Wiccanlar, kendilerini destekleyen bir cevre olusturmak icin, cogunlukla cemberler olustururlar. Bu cemberler, Wiccanlarn, etrafndaki insanlar ve doga ile kopruler kurarak, ozgurce ritueller uygulayabilecekleri guvenli bir ortam saglar. Wiccan topluluklar, kadim Pagan rituellerini duzenli olarak uygularlar ve uygulamalarn, kendileri icin bir anlam olusturmak icin kisisel bir bicimde gelistirirler.

Wiccanlk, kokleri Ingiltereye kadar geriye giden, kendinden emin, kadim bir Pagan dinidir. Dini inanclar, kokleri ve kullanlan uretimleri ile Wiccanlk, gunumuzde buyuk bir ilgi toplamaktadr. Wiccanlar, en temel seviyedeki inanclarn Dualite denilen bir kavramn uzerinde kurarlar ve kendilerini destekleyen bir cevre olusturmak icin, cogunlukla cemberler olustururlar.