LeBron James'in triple-double'ı Lakers'ın sekizinci sırayı korumasına yardımcı oldu

Badem

Member
NEW ORLEANS –

Gözlerin sana hızlıca söylerdi.

Lakers, bu sezon en iyi performansını sergileyen LeBron James'ten, onu ligin en iyi oyuncusu yapan çok yönlü bir hakimiyet elde etti; kazanmanın en önemli olduğu anlarda sona doğru kesin bir bilet.

Ancak kemiklerinde 39 yıl ve bacaklarında 21 sezonluk mesafe kat eden James, yerini seçmek zorunda kaldı. James'in sahanın her iki ucunda ayağı gazdayken oynayabildiği gecelerde Lakers'ı yenmek diğer takımlar kadar zordu. James'in yaş ve yorgunluk nedeniyle boyaya yapışık kaldığı, şut atan oyuncuya çabası yerine gözleriyle baktığı oyunlarda başları belaya girdi.

Pazar günü, normal sezonun son maçında galibiyete çok ihtiyaç duyan teknik direktör Darvin Ham, James'in hangi versiyonunu seçeceğini düşünüyordu.

Ham maçtan önce “Bu tür bir enerji gördüğümüzde bu harika” dedi. “Bu bize şunu gösteriyor; neredeyse her zaman kilitli durumda ama yine de risklerin farkındayız.”

Lakers öyle görünüyordu çünkü James öyle görünüyordu.

Hücum açısından saha görüşü Pelicans'ı birbirinden ayırdı. Savunmada Zion Williamson'a işkence yaptı ve Pelicans'ın en büyük tehdidini oyundan tamamen çıkardı. İlk yarıda double-double ve 124-108'lik galibiyetin bitiminden önce de triple-double yaptı.

Ham, James'in oyunu hakkında “Sadece ortamı belirliyor” dedi.

İki takım Salı günü New Orleans'ta 7/8 ön eleme maçında oynayacak ve kazanan play-off'lara yükselecek. Kaybeden taraf, Golden State-Sacramento maçının galibini ağırlayarak play-off'ların sonuncusu olacak.

James 28 sayı, 11 ribaund ve 17 asistle sezonun beşinci triple-double'ını yaptı.

Galibiyetle birlikte Lakers, Batı Konferansı ön eleme turnuvasında kendilerini 8. sıraya kilitledi ve kendilerine iki ilerleme şansı garantiledi.

James pası hakkında şunları söyledi: “Sadece oyunu okudum ve takım arkadaşlarımı bulmaya çalışıyordum ve hem şutlar hem de potadaki oyuncular için topu zamanında ve hedefe koymaya çalışıyordum.” “Oyunumda çok verimli olmaya çalıştım.”

İlk yarıda 13 asist yaptı; bir noktada Austin Reaves başını kaldırıp skor tablosunda bir yazım hatası olup olmadığını merak ettiğini söyledi.

Ancak Anthony Davis'in maçın son dakikalarını izlemek için soyunma odasına gitmesinin ardından duygular pek de iyi değildi.

Lakers dördüncü çeyreğin ortasında 21 sayı öndeyken Davis, Gabe Vincent'ın kaçırdığı şutu takip etmeye çalıştı ancak sırtından hafif bir itme sonrasında garip bir şekilde yere indi. Bir sonraki topa sahip olduğunda yedek kulübesine bir yedek oyuncu işareti vermeden önce vücudunun alt kısmındaki sol taraftaki bir şeyi esnetmeye çalışıyormuş gibi göründü.

Sonunda soyunma odasına gitmek üzere sahadan ayrıldı.

Ancak Lakers ciddi bir sorunu atlattı. Davis, itme ve garip inişten sonra sırtının kendisine “kilitlendiğini” söyledi.

Salı günü saat 16.30'da (PDT) yapılması planlanan maçta kesinlikle Pelicans'a karşı oynayacağını söyledi.

James oyunu geçici bir gözyaşıyla açtı ve Lakers'ın Pelicans'ın iç sahadaki varlığına pek saygı göstermemesi nedeniyle ilk sekiz dakikada sekiz asist yaptı.

Bülten

Lakers'la ilgili her şey, her zaman.

İhtiyacınız olan tüm Lakers haberlerini Dan Woike'nin haftalık bülteninden alın.

Email adresini gir

Beni kaydet

Zaman zaman Haberler'tan tanıtım içeriği alabilirsiniz.

İlk yarıda çift haneli rakamlarla öndeydiler ve ikinci yarıda New Orleans baskısını durdurup büyük bir yükselişe daha imza attılar. Oyunun geri kalanında rahat bir yastık tuttular.

Beş üçlük atarak 19 sayı atan D'Angelo Russell da dahil olmak üzere ilk beş oyuncunun tamamı çift haneli sayı kaydetti.

Williamson sahadan 13'te sadece 4 şut atarken, görevin çoğunu James üstlendi. CJ McCollum 25 sayı, Brandon Ingram ise 13 sayıyla sahaya döndü.

Lakers şimdi bunu Salı günü tekrar yapma zorluğuyla karşı karşıya; bir deplasman takımının intikam almaya hazır bir Pelicans takımına karşı iki maçlık bir seti süpürmesi gerekiyor.

“Tam olarak böyle hissettiriyor. Yani tek bir galibiyetle çok yükseklere çıkamazsınız çünkü geri dönüp tekrar oynamanız gerekiyor” dedi James. “Bu gece iyi top oynadık ama bazı konularda daha iyi olabiliriz ve bugünden alabileceğimiz bazı şeyler var. Ancak günün sonunda Salı günkü maç yeni bir maç ve daha iyi olmamız için bir fırsat.”