LeBron James, Lakers'ın Nets karşısında kazandığı galibiyette 40 sayı attı

Badem

Member
NEW YORK –

Brooklyn Nets, Lakers'ın farkı tek haneli rakamlara indirdi ve ikinci takıma karşı hızlı bir seriyle ev sahibi takımın çoğunlukla unutulabilir basketbolunun dörtte üçünü sildi.

Momentum değişti ve Lakers'ın 26 sayılık farkı sadece sekize düştü.

Ancak LeBron James'in elinde toptan daha fazlası vardı. İp ondaydı ve NBA'in tüm zamanların en skorer ismi hâlâ ivmesini göz açıp kapayıncaya kadar geri döndürebiliyor.

James bir üç sayılık atış yaptı ve ardından bir tane daha attı; oyundaki dokuz üçlüğünün ikisi, tehlikenin önlendiğini bilen bir oyuncu gibi sakince geri döndü.

James, “Oyunumuzdaki uzun top kesinlikle ivmeyi değiştiren bir şey” dedi.

James maçı 40 sayıyla (dördüncü turda 17 sayı) tamamlarken, Lakers Brooklyn'i 116-104 mağlup etti. Bu, takımın bu sezonu 42. galibiyetiyle bitirerek galibiyet rekoruyla bitireceğini garanti ediyor.

James için bu bir kariyer gecesiydi; bir maçta aldığı en yüksek skoru eşitleyen dokuz üçlük. Derinden yalnızca bir denemeyi kaçırdı ve dördüncü turda giderek artan zorluk derecesine sahip şutları vurdu.

Daha sonra, en azından göreceli olarak böyle gecelerin daha fazla yaşanmayabileceğini kabul etti.

“Çok uzun değil. Çok uzun değil. Açıkçası ben tepenin diğer tarafındayım,” dedi James, NBA'de daha ne kadar oynayacağı sorulduğunda.

“Yani 21 yıl daha oynamayacağım, orası kesin. Ama çok uzun değil. Emekli olduğumda o kapının ne zaman veya ne zaman kapanacağını bilmiyorum ama fazla zamanım kalmadı.”

James dördüncü turda ayakta alkışlanarak oyundan çıktı. Bu, lig tarihinde bir oyuncunun dokuz üçlük attığı ve %90 veya daha iyi şut attığı 12. maç.

Lakers koçu Darvin Ham, “Yolculuk sırasında pelerini yanına aldığı için son derece müteşekkirim” dedi.

Gabe Vincent'ın Pazar gününe kadar sadece beş maçla sınırlı kalan diz sakatlığından dönmesi Lakers'a biraz daha derinlik kattı.

Maç öncesinde, “Takımımın maç kazanmasına yardımcı olabileceğimi hissetmeseydim o sahaya adım atmazdım” dedi. “Görev ne olursa olsun, dakikalar ne olursa olsun, buna karar vermek bana düşmez.”

Vincent yedek kulübesinden çıktı ve 14 dakika oynadı ve iki sayı attı.

Vincent, ilk maçında neye odaklandığı hakkında “Sadece boşlukları dolduruyorum” dedi. “Oraya çıkın ve çevrede elimden geldiğince defansif olarak rekabet edin. Yoluma çıkarsa tahta için savaşırım. Değilse, diğer adamı yoldan çekin. Sadece küçük şeyleri yapıyorum.

Sakatlanan forvet Jarred Vanderbilt, sahada kapsamlı şut antrenmanları yaparak oyun öncesindeki iş yükünü de artırmış görünüyordu. Vanderbilt, 1 Şubat'ta yaşadığı ayak sakatlığının tedavisine devam ediyor ve kondisyon çalışmalarına henüz izin verilmedi.

Ham, “Hiçbir adımı atlamamak, işleri her gün halletmeye devam etmek ve dönüşü için hedef tarihler koyanları dinlememek” dedi. “Her günü maksimuma çıkarın, her gün daha iyi olmaya çalışın ve plana sadık kalın. Gabe'in de aynı şeyi yapması gerekiyordu, JV'nin de aynı şeyi yapması gerekiyordu. Sadece plana sadık kal.”

Olumlu sakatlık haberleri yeterince destek vermediyse de Nets'in kötü başlangıcı Lakers'ın büyük bir yarışa girmesine yardımcı oldu.

Nets ilk 11 şutunu kaçırdı ve ilk sayılarını atmadan önce topu iki kez çevirdi, Lakers maçı 17-0'lık seriyle açtı.

Brooklyn asla liderlik etmedi.

Anthony Davis 24 sayı, 14 ribaund, Rui Hachimura ise 20 sayı ve 10 ribauntla son dört maçta üçüncü double-double'ını yaptı. O, Davis ve James birleşerek sahadan 41 sayıya 30 (%73,2) şut attılar.

Lakers, Salı günü Raptors'a karşı Toronto'daki yolculuğuna devam edecek.