Lakers, Pelicans’ı yenerken Anthony Davis’in bir büyük maçı daha var

Badem

Member
NEW ORLEANS –

İkisi de kötü oyunları için bir kefaret arıyorlardı ve hem Anthony Davis hem de Malik Beasley, bir dahaki sefere Lakers için daha iyi olma sözlerini yerine getirdiler.

Salı gecesi New Orleans’ta geçirdiği 33 dakika 19 saniye boyunca Davis, 35 sayı ve 17 ribaund toplama konusunda güçlü ve kararlı bir şekilde oynadı.

Beasley’nin hasarının çoğunu yaptığı ilk yarıdaki 16 dakikası boyunca, şutör guard, ilk 24 dakikada 24’ünün 21’ini atarak üç topunu kolaylıkla okşuyordu.

Davis ve Beasley, Smoothie King Center’da Pelicans’ı 123-108 yendikleri maçta üç sayılık mesafeden şut atan beş oyuncusu çift haneli sayılara ulaşan Lakers’ın değişmezleriydi.

Bu, Davis’in bu sezon NBA’de en fazla 30 sayı ve 15 ribaund ürettiği dokuzuncu maç oldu.

Sahadan 19’da 11’di ve Lakers’ın Pazar günkü New York mağlubiyetinden geri dönmesine yardımcı olmak için 13 serbest atışından sadece birini kaçırdı.

Davis, “New York’a karşı oynadığım oyun için çok sahiplendim,” dedi Davis. “Bu maçın ne kadar önemli olduğunu bildiğim için bu gece son derece agresif olmak istedim. Herkes yaptı. Doğru şekilde oynuyorduk, savunmada harika oynuyorduk ve hücumda topu paylaşıyorduk, birlikte oynuyorduk ve tüm silindirleri tıklıyorduk.”

LeBron James’in Beasley’e yaptığı şaka, Salı günü erken saatlerde yapılan çatışmada medyaya anlattığında Lakers guardını hâlâ güldürüyordu ve görünüşe göre bu, şut çekme sıkıntılarını unutması için onu rahatlattı ve doğru ruh haline getirdi.

Beasley gülümseyerek, “Bron art arda üç tanesini kaçıramayacağımı söyledi,” dedi. “Öyleyse, şimdi arka arkaya üç atış kaçırmadığımdan ve doğru şutları attığımdan emin olmalıyım.”

Ve yaptı, ilk altı üçlük atışından beşini yaptı. Toplamda 12 üç sayılık atıştan yedisini yaptı ve her üçü de giderek daha saf görünüyordu.

Beasley, “Evet, bu gece kendimden emindim,” dedi. “Kendime yaptığım şeyi yapmaya devam etmemi, hiçbir şeyi değiştirmememi ve şut çekme baskısını dert etmememi, sadece yapmamı söyledim. Bunu yaptım ve ritmime döndüğüm için iyi hissettim, ama özellikle galibiyeti aldığım için.”

Lakers’ın üçüncü çeyrekte 40 sayılık bir üstünlük kurduğu ve dördüncü çeyrekte 13’e düştüğünü gördüğü bu galibiyet, kendilerini düzeltmeden önce onları .500’lük bir maça çekti.

Lakers guardı Malik Beasley (5), Salı günü New Orleans’ta New Orleans Pelicans’a karşı ilk yarıda üç sayılık basketin tadını çıkarıyor ve kalabalığa sesleniyor.

(Matthew Hinton / Associated Press)

Batı’nın en iyi sekizinci rekoru için Dallas ve Oklahoma City ile berabere kalan Lakers (34-35), Çarşamba günü Houston’da tüm sezon boyunca ilk kez .500’e ulaşabilir.

Ama kolay olmayacak çünkü Davis oynamayacak.

Davis, sağ ayağındaki stres sakatlığından kurtulduktan sonra ağrısız olsa da, Lakers organizasyonu ona ve koçu Darvin Ham’a arka arkaya oynanan maçların ikincisinde pivotu dinlendirmenin en iyisi olduğunu tavsiye etti.

Lakers’ın 4 Nisan’da Utah’ta ve 5 Nisan’da Clippers’ta arka arkaya bir set daha var.

“Yani, zor, özellikle de her maç [is meaningful]dedi Davis. “Açıkçası dışarı çıkıp oynamak istiyorsun. Ama ben geri dönmeden önce, doktorlar ve organizasyon, arka arkaya oynamamamın benim için en iyisi olacağını düşündükleri bir şeydi çünkü ayak, ağrı falan hissetmeme rağmen, hala bir aktif yaralanma Hala bir stres tepkisi. Gitmeye hazır olduğumdan ve hala o gün tatile ihtiyacım olduğundan emin olmak için tüm doğru şeyleri yapıyoruz. Açıkçası, berbat.”

Lakers’ın ilk 24 dakikada attığı 15 üçlük, bir yarıda üçler için bir franchise rekoruydu. Ve Beasley, ilk yarıda üç sayılık mesafeden yedide 10’a giderek, neredeyse yarısına sahipti. Maç için üç sayılık mesafeden %46.2 şut çektiler.

Lakers’ın ilk yarıda oluşturduğu 36 sayılık fark, ilk iki çeyreğin ardından 75 sayı atarak bu sezonun en yüksek skorlu yarısı oldu. Bu, Lakers’ın en az 1955’ten beri deplasmandaki en büyük farkıydı. Bir önceki yarıdaki en iyi galibiyetleri, 1989’da Miami’de 33’tü.

“Bir noktada, özellikle Rui’den sonra, ‘Kahretsin, biz ateşliyiz’ gibiydim. [Hachimura] ikinciyi vur, ”dedi Beasley. “Yani, topun içeri girdiğini görmek bile bizim için çok büyüktü.”

James’in 26 Şubat’ta Dallas Mavericks’e karşı sağ ayak tendonundan sakatlanmasından bu yana ilk kez, Lakers All-Star forveti Salı günü takımın atışları sırasında biraz şut attı ve biraz halter yaptı.

Ham, “onu orada görmenin kesinlikle cesaret verici” olduğunu söyledi, ancak ekip, James’in iyileşmesiyle ilgili plana sadık kalacak.

Lakers, James’in kendisine ilk teşhis konulduktan sonra üç hafta içinde yeniden değerlendirileceğini söylemişti.

Ham, “Söylediğim gibi, bir hafta içinde yeniden değerlendirileceğini düşünüyorum,” dedi. “Yani, spekülasyon yapmaya veya herhangi bir şey varsaymaya çalışmayacağız. Bunu akışına bırakacağız ve en iyisini umacağız. Ama onu orada görmek kesinlikle cesaret vericiydi.”