Dennis Schroder neden Lakers’ın kaybından AD’nin sorumlu olmadığını söylüyor?

Badem

Member
Anthony Davis’in oyununu eleştirirken sesi alçak ama sertti.

Oyunu, Lakers’ı üç maçlık bir galibiyet serisine götürmede o kadar yüksek bir seviyedeydi ki, Davis New York Knicks’e karşı double-double yaptığında bile, daha fazlasını yapmamış olması onu rahatsız etti.

Davis’in 17 sayı ve 16 ribauntu, Lakers’ın Pazar gecesi Crypto.com Arena’da Knicks’e 112-108 yenilmesini engellemeye yetmedi.

“Benim oyunum. Korkunç oynadım, ”dedi Davis. “Şutumu bulamadım: serbest atışlar, turnikeler, her şey. Adamlar işlerini yaptılar. Bu gece işimi yapmadım.”

Davis 18 şutun 10’unu kaçırdı. Beş serbest atıştan dördünü kaçırdı. Artı-eksi kategorisinde artı-dokuzdaydı, ancak yine de Lakers’ın kaybının suçunu Davis üstlendi.

Davis, neyi daha iyi yapabileceği sorulduğunda “her şey” dedi.

“Savunmada iyi bir varlığım olduğunu düşünüyorum” dedi. “Saldırgan olarak, orada değildim. Eksik serbest atışlar, turnikeler, kontrol, şutlar. Ofansif olarak her şey. Dediğim gibi, çocuklar bu akşam iyi oynadılar. İşlerini yaptılar. Dennis [Schroder]Dlo [D’Angelo Russell]Austin [Reaves]Wenyen [Gabriel]Rui [Hachimura], tüm bu adamlar oyunu kazanmak için fazlasıyla yardımcı oldu. Ben üzerime düşeni yapmadım.”

Birincisi, Schroder tüm suçu Davis’in üstlenmesine izin vermeyecekti. Schroder’in kafasında ortalıkta dolaşacak kadar suçlama vardı.

“Yani, bu soyunma odasındaki herkes, herkes. İçeri girdiğimde iki hızlı top kaybım oldu, ”dedi Schroder. “Herkesin üzerinde. Kaybettiğimizde takım olarak kaybederiz. Kazandığımızda takım olarak kazanırız.

“Ama AD, her zaman harika olmaya çalıştı ve bizim için %90 oranında harika oldu. Orada serbest atışları kaçırması, bu olur, hepimiz insanız ve bir şutun gelip gelmediğini kontrol edemeyiz. Ama diğer her şey, savunmada, yine de harika bir iş çıkardı. Julius Randle’ın ikinci yarısında bile. Bu yüzden kendi üzerine koyamaz.”

Beasley şutlarda düşüş yaşadı

Şutör guard Malik Beasley için yine zor bir geceydi.

Gelecek şeylerin bir işareti gibi görünen ilk atışını yaptı.

Bunun yerine, Beasley gecesini Knicks’e karşı sahadan 12’ye dörde, üç sayılık mesafeden sekize iki şutla 10 sayı ile tamamladı.

Beasley, son üç maçında sahadan %25 ve üç sayılık mesafeden %21 şut kullandı.

Lakers koçu Darvin Ham, “Onu şut atmaya devam etmesi için cesaretlendiriyorum,” dedi. “20’de 0 olması umurumda değil. Topu potaya sokabildiği için bu ligde. Ve bazen farklı büyülerden geçersin. Bazen kötü anlar yaşarsın. Tüm ATO’larım [after-timeout plays] çalışma Tüm sigortalarım çalışmıyor. Ancak savaşmaya, istiflemeye ve yaptığımız şeyi yapmaya çalışıyoruz ve daha iyi olabilmek ve işlerin iyiye dönmesini sağlamak için sürekli olarak devam ediyoruz.

Yolda

Knicks’e kaybettikten sonra, Lakers play-in maçında pozisyonundan düştü ve Batı Konferansı’nda 11. sıraya yerleşti. Utah Jazz (dokuzuncu) ve Oklahoma City (10’uncu) ile 33-35 berabere kaldılar; Jazz ve Thunder, Lakers’a karşı eşitlik bozmanın sahibi.

Ancak Lakers, Los Angeles’ın Salı gecesi New Orleans’ta karşılaşacağı 12. sıradaki Pelicans ile aynı rekora sahip. Lakers ayrıca Çarşamba gecesi Houston Rockets’ta oynayacak.

Schroder, “Her maç bir Batı Konferansı takımının motive olmasını gerektirmemeli,” dedi. “Bence her maç motive olmalı ve hazır olmalıyız. Ama o, sonraki iki, onları almalıyız.