Clippers'ın Warriors'ı yenmek için Kawhi Leonard'a ihtiyacı yok

Badem

Member
SAN FRANCİSCO –

Clippers'ın etkileyici bir yolculuktan elde ettiği ivme, aralara doğru ilerledikçe sönmeye başlamıştı.

Pazar günkü All-Star Maçı öncesinde, çarşamba gecesi Golden State Warriors'a karşı sol adduktor kasındaki gerginlik nedeniyle sahaya çıkamayan yıldız Kawhi Leonard'sız son maçlarını oynarken, yeniden tempolarını yakalamaya çalışıyorlardı.

Leonard sadece beş maç kaçırdı; maç başına 24,1 sayı ve 6,1 ribaunt ortalamalarını, Warriors'taki bir başka Batı Konferansı rakibine karşı fena halde kaçırdı.

Ancak Clippers'ın koç Tyronn Lue'nun dördüncü çeyrekte oyundan atılmasını ve Paul George'un faul yapıp Chase Center'da Warriors'ı 130-125 yenmek için toparlandığını görmek onu mutlu etmeliydi.

24 puan alan George, “Evet, harika bir atmosfer” dedi. “Tatilde olmak ve bu konuda iyi hissetmek istiyorsun. Sezonun ikinci yarısına doğru kesinlikle ivme kazanacağız. Yani bu harika. İkinci yarıda işimizin yarım kaldığını biliyoruz. Ancak ilk yarıyı iyi bir şekilde bitirdiğimizi düşünüyorum.”

Clippers, Norman Powell'a müthiş üç sayılık atışlarıyla bu amaca yardımcı olduğu için teşekkür edebilir. Üç sayılık atışlarının dördünü de dördüncü sırada yaparak 21 sayıdan 12'sini kaydetti ve bu da Clippers'ın son 12 dakikada 14 sayı geriden gelmesine yardımcı oldu.

Dördüncü turun ikinci üçü Clippers'a hiç kaybetmedikleri 116-115'lik bir üstünlük sağladı.

Sahadan 13'e 8 ve üç sayı aralığından 7'ye 5 oynayan Powell, “Bana göre dördüncü çeyrek tamamen kazanmakla ilgili” dedi. “Bence zihniyetinizi buna göre ayarlarsanız ve oyunda olup biten tüm dikkat dağıtıcı unsurları aklınızdan çıkarırsanız, sadece kazanmaya odaklanın ve önünüzdeki ana odaklanın, bunun gibi şeyler olur çünkü siz'siniz. sadece içgüdülerinizle ve üzerinde çalıştığınız şeylerle oynuyorsunuz. Bugün de benzer bir durum yaşandı.”

Bu galibiyet Clippers'ı son dört maçında 2-2'ye getirdi. Bu, Ocak ayının sonunda ve Şubat ayının başlarında yol gezisinde 6-1'lik bir rekora sahip olmalarından sonraydı ve bu da onlara bir noktada Batı'daki en yüksek rekoru kırmalarına izin verdi.

Clippers (36-17), son derece rekabetçi Batı Konferansı'nda birinci olan Minnesota'nın 1½ maç gerisinde üçüncü sırada yer alıyor.

Clippers, 22 Şubat'ta ikinci sıradaki Oklahoma City'de bir sonraki maçını oynamadan önce, Leonard'ın All-Star Maçında Batı adına oynaması planlanıyor. Lue sakatlığından dolayı “oynayıp oynamayacağından emin değildi”.

Lue, “Bunun ciddi olduğunu düşünmüyorum” dedi. “Geçen maçı iyi oynadı ve kalçasında biraz ağrı vardı, bu yüzden oyun kontrolden çıkınca onu dördüncü çeyrekte geri getirmedik, sadece akıllıca davrandık. Ama son maçta bunu başardı.”

Durum hakkında bilgi sahibi olan ve kamuoyuna konuşma yetkisi olmayan bir kişi, Clippers'ta ayrıca guard Bones Hyland ve forvet PJ Tucker'ın da bulunmadığını çünkü “biraz kafa dağıtmak için fazladan bir güne ihtiyaçları olduğunu” söyledi.

Maçtan sonra medyayla konuşmayan Lue, hakemden memnun değildi, dördüncü çeyrekte iki teknik faul aldı; sonuncusu 9:36 kala, takımı dokuz sayı gerideyken oyundan atılmıştı. puan.

Dördüncü turda Mason Plumlee'nin Brandin Podziemski'ye aleni bir faul yapması için çağrılmasını izlemişti.

Lue sahayı terk etmeden önce yetkililerin yanına döndü ve birkaç şey söyledi. Bu onun antrenör olarak ikinci kez ihraç edilmesiydi, Clipper'dan ilk atışıydı.

Lue'nun yerine geçen Clippers'ın yardımcı antrenörü Dan Craig, “Yine çok fazla duygu ve bazı hayal kırıklıkları vardı” dedi. “Ama T'nin arkasındaydık. Clippers'la hiçbir maçtan atıldığını sanmıyorum. Yine kolektif bir çabaydı, bence sadece takım açısından ve oyuncuların gerçekten birbirlerinin etrafında toplandıklarını ve gerçekten bu galibiyeti almak istediklerini düşündüm.”