4. maçın çıkarımları: Lakers sonunda Nuggets'ın gücüyle güçlü bir şekilde karşılaştı

Badem

Member
İşte Lakers'ın 4. maçta Denver'a karşı aldığı 119-108 galibiyetinden beş çıkarım:

Belki yakında ama bugün değil

Lakers, Nuggets'a karşı kazandıkları galibiyetle play-off'ların en eksiksiz maçını oynayarak elenmeyi atlattı. Üst üste dördüncü maçta çift haneli rakamlarla öndeydiler ama Denver'a karşı ilk defa bu farkı korudular.

“Birkaç koşuya çıkacaklarını, gururlu bir şampiyonluk takımına imza atacaklarını biliyorduk. … Bazı talihsiz faullerimiz oldu, bazı talihsiz top kayıplarımız oldu. Ancak skor tablosunu da hareket halinde tuttuk, bunu da yapmalısınız” dedi antrenör Darvin Ham. “Tüm oyun boyunca kimseyi tamamen kapatmayacaksınız, bu yüzden bu saldırıya hazırlıklı olmalısınız ve yapmanız gerekeni yaptığınızdan ve güçle güçle karşılaştığınızdan emin olmalısınız. Onları zor durumlara zorlayın. Ve eğer işe yaramazsa, bir sonraki oyuna geçin ve onlara geri dönmeyi deneyin.

Önceki üç maçın felaket ikinci yarılarından sonra Lakers, Cumartesi günü ikinci yarıda sadece eksi-2'ydi ve Denver'ın her baskısına tutarlı ve organize bir hücumla ve yeterli savunmayla karşı koydu.

“Biliyoruz. Bunun hakkında konuştuk” dedi LeBron James. “Bunun hakkında konuşuyorduk. Tüm sezon boyunca bizim için Aşil topuğu olan bir şey oldu, üçüncü çeyreğe biraz enerjiyle ve takımların ikinci çeyrekte bu koşuyu yapmaya çalışmak istediklerini anlayarak girmek. [half] olur. Bu gece bu konuyu tekrar konuştuk ve düzeltmeyi başardık. Ve bu sadece onun hakkında konuşmaktan çok daha fazlası ile birlikte gelir. Senin de dışarı çıkıp bu konuyla ilgili olman gerekiyor. Ve biz de bunu yaptık.”

Galibiyet, Lakers'ın ilk üç maçı Denver'a kaybetmesi ve Cumartesi günkü galibiyetten hemen önce galibiyet serisini 11'e çıkarmasıyla Ham'in geleceği hakkındaki incelemelerin önemli ölçüde artmasıyla geldi.

4. maçın galibiyeti sezonu canlı tutsa da bu sadece bir adım.

James, “Bu maçı kazandık” dedi. “Bu en önemlisiydi ama şimdi bir sonrakine odaklanmaya başlamalıyız. Yani bir sonraki maçı kaybedip son 13 maçın 12-1 olması gibi bir durum söz konusu değil. Bunun olmaması için çabalamak istiyoruz.

“İyi basketbol oynamaya devam etmek ve bir sonraki görevimize odaklanmak istiyoruz. Söylediğim gibi bir sonraki görevimiz Pazartesi günkü maç ve neler olacağını göreceğiz.”

AD'nin A artısı

Anthony Davis 25 sayı, 23 ribaund, 6 asistlik performans sergileyerek serinin en iyi maçını çıkardı ve savunmada daha disiplinli bir oyun sergiledi.

“Tamamen baskın. Baskın,” dedi Ham Davis için. “Tıpkı camda olduğu gibi, şutları değiştirerek, Joker'le harika bir eşleşme yakaladı [Denver’s Nikola Jokic]. Sadece odak noktası, savunma katalizörü olmak, iletişim kurmak.”

Hücumda Davis daha güçlü atak yaptı ve bu seride ilk kez hala triple-double yapan Jokic'ten daha sürekli bir enerjiyle oynadı.

Davis, “İyi bir ritim içindeyim, tıpkı çaldığımız gibi” dedi. “Sadece akışta oynuyorum, hiçbir şeyi zorlamıyorum, sadece oyunun bana gelmesine izin veriyorum. Bir sürü pick and roll, pota çevresinde şeyler, eğer biraz izolasyon alırsam, agresif olmaya çalışıyorum. Açık bir zemin görürsem ribaunt alırsam onu itiyorum. O anlarda agresif davranıyorum.”

LeBron geç kaldı

Seri boyunca güçlü sayılara rağmen James zaman zaman savunma tarafında dengesiz performanslar sergiledi. Özellikle Aaron Gordon, 3. maçta 29 sayıyla, enerjisi başka bir hücum oyuncusuna kaydığında James'i arka kapıdan mağlup ederek onun için bir baş belasıydı.

Cumartesi günü Gordon, James'in savunma tarafında daha enerjik olduğu bir faktör değildi.

Ve dördüncü çeyrekte James harika bir çeyrek daha geçirdi ve sekiz şutun altısını sahadan atarak dördüncü çeyreğin golcülerine liderlik etti.

“Eh, ayarlamalar yapacaklar. Onlar harika bir takım. Çok iyi koçluk yapıyorlar,” dedi James. “Onların saldırılarına karşı koyabilmeliyiz ama aynı zamanda çabalarımızı sürdürmemiz, enerjimizi sürdürmemiz gerektiği zihniyetiyle de gelmeliyiz. Bunu yapmak için buradayız. Saldırmaya devam edin. Ve onları korumaya çalış [at bay] Hızlı kırılma noktaları gibi kontrol edebildiğimiz şeylerde. Bu gece onlara sadece 12 tane verdik. Sadece beş ikinci şans noktasından vazgeçtik. Aynı zamanda sadece dokuz hücum ribauntundan vazgeçtik.”

Diğerlerinin gecesi var

Gabe Vincent büyük bir üçlük attı. Taurean Prince çembere saldırdı. İkisi dördüncü çeyreğin önemli dakikalarını oynadı.

Lakers guardı D'Angelo Russell, 4. maç sırasında LeBron James ile konuşurken iki eliyle yüzünü tutarak ünlem işareti yapıyor.

Lakers guardı D'Angelo Russell, Cumartesi gecesi Crypto.com Arena'da Nuggets'a karşı aldıkları 4. maç galibiyetinde LeBron James ile birlikte tepki gösteriyor.

(Wally Skalij / Haberler)

Rui Hachimura çemberde bitirdi. Austin Reaves saldırdı. Ve D'Angelo Russell, berbat bir 3. maçın ardından 4. maçta toparlandı.

Reaves, “Açıkçası hücumumuz son üç maça göre daha iyi durumdaydı” dedi. “Ve bence benim dışımda başlangıç dizilişindeki herkes %50 veya daha iyi şut attı. Yani bu her zaman başarının reçetesidir. Ve tabii ki her zaman LeBron ve AD'ye karşı oynuyoruz. Antrenörler ve takımlar onlar için her zaman çok endişelendiğinden çok fazla baskıyı hafifletiyorlar, o zaman gerçekten kendimiz olabiliriz.

Russell için bu, serideki ikinci güçlü geri dönüş maçıydı; önemli olan, bir gece daha boş geçmemekti.

“Gol atmanın ve durmanın bir yolunu bulduk ve bir noktada iyi görünmeyi bıraktık, topu deliğe sokmayı bıraktık ve sonra onlar da kendi sistemleri içinde verimli olmaya devam etmenin ve kaliteli şutlar çekmenin bir yolunu buldular.” Russell dedi. “Bizim için bu, mücadele ettiğimiz bir konu. Bizim için bu oyuna odaklanmamız, iyi şutlar atmaya devam etmemiz, hızımızı artırmaya devam etmemiz, bu olacak bir şey, devam et, bir sonraki oyun zihniyeti. Maçın temposunu yüksek tuttuk ve bunun bizim lehimize sonuçlandığını düşünüyorum.”

Hala büyümek için yer var

Lakers, tıpkı Denver gibi hâlâ üçüncülükte birinci sınıf bir şut gecesi geçiremedi. Ve Nuggets koçu Michael Malone'un bu sezon Lakers'ın serbest atış üstünlüğüne dikkat çekmesine rağmen, Denver serinin son üç maçında da bu mücadeleyi kazandı.

Jamal Murray hala tam olarak alev alamadı ve Cumartesi günü Lakers savunması Denver'a hatalardan sonra hala harika bir görünüm kazandırdı. Ancak sonsuza dek sürecekmiş gibi gelen bir süre boyunca ilk kez Denver bu şutların çoğunu kaçırdı.

Ham, “Filmde bakacak pek çok güzel şeyimiz var ve çok daha iyi, çok daha mükemmel olmamız gerekiyor” dedi.