Lakers son beş maçta da momentumunu korumak istiyor

Badem

Member
“Oynamaya hazır olacağız, sana söz veriyorum.”

Bu, Lakers antrenörü Darvin Ham'ın Cuma sabahı El Segundo'daki antrenman sonrasında medyaya yaptığı tahmindi. Takımı play-off modunda, Doğu'nun en iyi üçüncü takımı olan Cleveland'a (46-31) karşı cumartesi öğleden sonra kendi evinde oynayacağı maça giriyor.

Ham, “Bugün en önemli şey bize odaklanmaktı” dedi. “İyi yaptığımız şeyleri sürdürmeye, iyi yapmadığımız şeyleri temizlemeye çalışıyoruz. Elbette trendlere bakıyorsunuz. Size sunulan tüm bilgileri alıyorsunuz ve artı-eksi kategorilerinde üst sıralarda yer alan farklı kombinasyonlar ve dizilişler buluyorsunuz.”

Olumlu tarafı, Lakers'ın bu sezonun herhangi bir aşamasında olduğu gibi iyi oynadığı görülüyor. Ancak son 10 maçın sekizini kazanmalarına rağmen Batı Konferansı play-off yarışında herhangi bir ilerleme kaydedemediler ve kalan beş maçla dokuzuncu sırada yer aldılar.

Rui Hachimura, arkadaşlarından birinin kendisine daha agresif olmasını tavsiye ettiğini ve forvetin bu mesajı dikkate aldığını söyledi.

“Daha fazla meşgul olmaya ve enerjiyi getirmeye çalışıyorum” dedi. “Rolümü çözmeye başladım. Her maç önemlidir. Her maçı tek tek alıp hepsini almaya çalışacağız.”

Japon Hacimiura'ya, taşralı Shohei Ohtani Dodger olarak ilk home run'unu yaptığında ne kadar heyecanlandığı soruldu.

“Bunu gördüm ve onun adına çok sevindim. Hacimiura, “İkimiz de Los Angeles'ta aynı zamanda tarihi takımlarda oynuyoruz” dedi.

Altı maçta beş galibiyetle sonuçlanan dokuz günlük bir yolculuğun ardından Lakers (44-33), Sacramento'ya (44-32) yarım maçlık bir farkla yaklaştı ve Doğu liderinde kaybetmeleri halinde Kings'le berabere kalacaktı. Cuma günü Boston, ancak Sacramento, dört karşılaşmanın tamamında Lakers'ı yenerek eşitliği bozmayı elinde tutuyor.

Austin Reaves, sadece sezon sonu yaklaştığı için değil, skor tablosunu çok fazla izlediğini kabul etti.

Güvenlik görevlisi, “Zaten her zaman maç izliyorum çünkü hayranıyım” dedi. “Açıkçası elimizden gelenin en iyisini yapmak istiyoruz ve ön eleme turnuvasına girerken elimizden gelenin en iyisini yapmak istiyoruz. Yükselmemiz için ne olması gerektiğini bilmek hoşuma gidiyor.”

Anthony Davis, Çarşamba günü Washington'a karşı 125-120'lik galibiyette 35 sayı, 18 ribaund ve üç blok kaydetti. LeBron James son 10 maçta 21,2 sayı ortalamasıyla takımın en skorer ismi olurken, D'Angelo Russell ise 18,3 sayı ortalamasıyla oynadı.

Davis hücumda ne kadar baskın olsa da Reaves, savunmada takım arkadaşlarını daha iyi hale getirdiğine inanıyor.

Reaves, “Ne zaman oraya geri dönse, zamanlaması ve oyuncuların ne yapmayı sevdiğine dair bilgisi ile çemberi koruyor, bu çok büyük bir şey” dedi. “O elimizde olmadığında rakamlar kendi adına konuşuyor. Her zaman konuşuyor, sahadaki bir antrenör, top perdelemelerinin nereden geldiğini ve diğer takımı yavaşlatmak için neler yapabileceğimizi biliyor.”

Hachimura şunu ekledi: “AD, sizin göremediğiniz ve istatistik sayfalarında görünmeyen küçük şeyler yapıyor. Bir hata yaparsan onun orada olacağını bilmek güzel. Birçok hatamızı örtbas ediyor.”

Sakatlık cephesinde Ham, Jarred Vanderbilt'in (ayak) gelecek hafta başında yeniden değerlendirileceğini doğruladı. Cuma günü bireysel antrenman yaptı ancak antrenman yapmadı. 19 Mart'ta sol dizinden artroskopik ameliyat geçiren diğer forvet Christian Wood'un normal sezonun geri kalanını kaçırması bekleniyor.

Lakers, bir yandan ön eleme turnuvasında daha iyi bir konum elde etmek için çabalarken, bir yandan da 10. sıradaki yerini koruyan ve Cuma günü 1,5 maça onların gerisinde başlayan Golden State'i geride bırakmak zorunda kalacak. Warriors, Cuma günü Dallas'taki ilk maçına üst üste altı galibiyetle girdi ve Salı günü Crypto.com Arena'da sezon serisinin dördüncü ve son kez Lakers'la karşı karşıya geldi. Warriors ilk üç maçın ikisini kazandı ve 27 Ocak'taki mağlubiyet iki kat uzatmada bir puan farkla geldi.

Reaves, “Sırada yükselmek istiyorsanız her maçın mutlaka kazanılması gerektiği konusunda geçen yılla aynı senaryodayız” dedi. “İyi hissediyorum. Neyim kaldı? Son maçımıza kadar verebileceğim her şeye sahibim, o zaman rahatlayabilirim. Bu tür oyunlarda oynamayı hayal ediyorsunuz.”

Vesaire.

James'in lise koçu Keith Dambrot Cuma günkü antrenmana konuk oldu ve Ham şunları söyledi: “Onu binada görmek bir zevkti.”