Lakers, Rui Hachimura'nın başlangıç kadrosunda rahat olmasıyla yükselişe geçti

Badem

Member
WASHINGTON —

Rui Hachimura ve Lakers, kapının yanındaki dolabının yanında dururken 5-1'lik bir yolculuğu tamamlamıştı.

Wizards binasına geri dönmek Hachimura için biraz tuhaf geldi; Lakers'ın onu geçen yıl takas son gününde satın almasından sonra Washington'daki ilk maçına, uzun basketbol galibiyetlerine paralel bir hareketle çıktı.

Wizards'tan ayrıldığından bu yana profesyonel olarak nasıl geliştiğini anlatırken iki takım arkadaşından, LeBron James ve Anthony Davis'ten bahsetti. Bu “büyük adamlar” dedi, “bu farklı bir oyun. Ama buna alıştım.”

“Alıştın mı?” Davis odanın karşı tarafından papağan gibi tekrarladı. Hachimura güldü ve devam etmeden önce başını salladı.

Davis'in şakacı bir şekilde Hachimura'nın röportajını kaçırması dışında şaka tamamen açık değildi. Ancak Lakers ve Japon yıldızın rahat ve birbirlerine alışkın oldukları alt tonu tamamen sergileniyordu.

Henüz 26 yaşında olan Hachimura, profesyonel basketbolun en iyi döneminin ortasında. Lakers'ın en iyi hücum seçenekleriyle oynayan bir verimlilik canavarına dönüştü. Altı maçlık maçta savunması ve ribaundları arttı.

3 Şubat'ta ilk 11'e tamamen girdiğinden beri Hachimura sahadan %59, üçlük atışından ise %45 isabet elde etti.

Lakers, Hachimura'nın 19 sayı ve 7 ribauntla oynadığı Wizards'ı 125-120 yendikten sonra, “Görüyorsunuz, hücumda olduğu gibi çembere doğru kesebiliyorum, açıktan üçlük atabiliyorum” dedi. “Ve savunma açısından hepimiz yer değiştiriyoruz. Bu kolay. Çok fizikseliz, ribaund alabiliyoruz ve bunun gibi şeyler. Bu yüzden iyi olduğunu düşünüyorum. Bunu inşa etmeye devam etmeliyiz.

Bunu inşa etmek Hachimura dahil insanların istediğinden daha uzun sürmüş olabilir.

Sezona yedek kulübesinden çıkarak başladı, sakatlığı nedeniyle üç farklı maça çıkamaması nedeniyle ritmi bozuldu. Lakers antrenörü Darvin Ham, Hachimura'nın dakikalarının normal kayıp olduğu farklı diziliş kombinasyonlarını denedi.

Perşembe günkü maçtan önce genel olarak Hachimura hakkında sorulan Ham, Lakers'ın kendisine neden otomatik olarak başlangıç rolünün anahtarlarını vermediğine dair bazı nedenler sundu.

“Sadece küçük şeylere odaklanmaya çalışıyor. Sürekli onun farkındalığı ve savunmadaki etkinliği hakkında konuşuyoruz. Sadece iletişimi, erkenden doğru yerde olması. Bazı zorlu bireysel eşleşmeler çiziyor. Ve bu, sanki o adamda top olmadığında 'Vay canına, rahatlayabiliyorum' demek gibi bir şey” dedi Ham. “Öyle değil. Durmak için beşinin de olması gerekiyor. Ve topun üzerinde işini yaptıktan sonra top sallanır. Şimdi, daha önce topa sahip olduğunuzda sizi destekleyen takım arkadaşlarınıza yardım etmek ve onları desteklemek için pozisyon almalısınız. Sadece o küçük şeyleri yapıyor. Adamını savunmak için geçiş sırasında geri koşuyor, adamını korumayı bitirdiğinde, savunmanın zayıf tarafındaki aktivitesi, uyanıklığı ve farkındalığı.”

Hachimura'nın Lakers'ın başlangıç çizgisine dahil olması öncelikle hücuma hız kazandırdı ve takımı verimlilik açısından Batı'nın zirvesine (ve ligin tamamında Boston'dan sonra ikinci sıraya) taşıdı.

“[It’s] tam da istediğimiz şeydi,” dedi Hachimura. “Geçen yıl play-off'larda çekirdek oyuncular geri geldi. Çok fazla sakatlık ve kadro değişikliği oldu, ilk 30 maçta farklı yerlerdeydik. Ancak sezonun ikinci yarısında bunu toparladık ve yeniden inşa ettik. Bence birbirimiz için oynuyoruz, birbirimize güveniyoruz ve bence harika oldu.”

Lakers, sezonun en önemli anlarında görünüşe göre kendileri için neyin işe yaradığını bulmuş durumda; Hachimura'nın sahada en iyi oyuncularıyla mücadele ettiği kadrolar.

“Size daha önce mücadele ettiğimizde söylemiştim, herhangi bir kimyaya, dostluğa veya bu tür bir ilişkiye sahip olmanın zor olduğunu [rhythm] James Çarşamba günü, “Siz kadroları değiştirirken ve oyuncular kadrolara girip çıkarken yerdesiniz” dedi. “Arkadaşlar yaralı. Adamlar farklı başlangıç dizilişlerinde, farklı rotasyonlardalar. Son zamanların en iyi yanı hemen hemen aynı başlangıç kadromuza sahip olmamız.

“Bu yardımcı oluyor çünkü iyi bir ritim yakalarsınız, birlikte oynayacağınızı bildiğiniz grupla iyi bir uyum yakalarsınız, böylece neye varmak istediğinizi bilirsiniz ve hem ofansif hem de defansif olarak koşarsınız. Bu yüzden başarımızda bunun çok önemli olduğunu düşünüyorum.”