Lakers, Grizzlies'i mağlup etti ve hala 8. sıra için oyunda.

Badem

Member
MEMPHIS, Tenn.

Bir tarafta, Lakers, garip, karanlık bir odada ışıkları nasıl yakacağını bilmeden uyanan biri gibi oyun boyunca beceriksizce ilerlemeye çalışıyordu.

Diğer tarafta, Lakers'ın play-off'ların ilk turunda mücadele ettiği takım vardı; hepsi sokak kıyafetleri içinde bir grup genç oyuncuyu izliyordu, diğerleri 10 günlük kontratlıydı ve G League oyuncuları Lakers'ın hamlesi gereken her şutu tehdit ediyordu. Batı Konferansı sıralamasında 10. sıradan yükseldi.

Lakers'ın gelecekte ön eleme maçına karar verecek tüm kombinasyon ve permütasyonlarda, Memphis'teki Cuma gecesi bana hediye oldu.

Grizzlies son üç maçını toplam 47 sayı farkla kaybetmişti, müdavimleri ya sakatlandı ya da sezon boyunca kapalı kaldı. On üç farklı oyuncu aktif değildi. Geçen yıl Cuma günü Memphis'te oynayan hiç kimse Grizzlies'in play-off'ları için sahaya dokunmamıştı.

Ancak Lakers yakalandı, elleri bellerindeydi ve Grizzlies'in sürekli çenesine yaptığı darbeler takımı oynayacak her şeyle şaşırttı.

Lakers sonunda farkı buldu ve LeBron James altı düz sayıyla bunu yaparak Lakers'ın 123-120'yi atlatmasına yardımcı oldu.

Anthony Davis, “Sadece kazanın” dedi. “Orada basketbolda gol atabilecek yetenekli genç oyuncular var. Sadece kazanmamız lazım. Yılın kazanmanız gereken zamanı geldi. Kazanın ve ilerlemeye devam edin.”

Son bir durmaya ihtiyaç duyan Lakers ve Grizzlies, gevşek bir top için mücadele ederken, James tam hızla diğer yöne giderken bir pası yakaladı. Oyunu iki elle ters vuruşla noktaladı. Bu durum Grizzlies'in en iyi oyuncusu ve NBA'in en genci olan GG Jackson'ın sahaya çıkmasıyla yaşandı.

“Sakalımdaki grilere bakılırsa muhtemelen biliyorlardı. Muhtemelen düşündüklerinden çok daha yaşlı olduğumu biliyorlardır,” dedi James. “Ancak sahada olabilmek, yüksek seviyede oynayabilmek, genç oyunculara ayak uydurabilmek ve en genç adama ayak uydurabilmek benim gurur duyduğum bir şey. Oynayabilmek benim için bir onur. Bu oyunu oynamayı seviyorum ve üst düzeyde oynuyorum.”

West Coast'tan gelecek sonuçları beklemek zorunda kalan Lakers, Pelicans'ın Golden State'te kazanmak için ikinci çeyreği çok iyi kullanması ve CJ McCollum'un zamanında şut atması ile iyi bir haber aldı. Warriors'ın mağlubiyeti, Lakers'ın Pelicans'ı yenmesi durumunda 9. sıradan daha kötü bitirmeyeceği anlamına geliyor.

Daha sonra Suns, Sacramento'da galibiyet almak için geri döndü ve Lakers'ı sekizinci sıraya yükseltti; Pazar günü Pelicans'a karşı kazandıkları galibiyetle yine bu noktada bitirecekler.

Grizzlies'a yenilmiş olsaydı bunun hiçbir önemi olmazdı. Ancak Lakers, yıldızları sayesinde galibiyete yetecek kadar şey yaptı.

James 37 sayı, göz sakatlığından dönen Davis 36 sayı ve 14 ribaund, Rui Hachimura ise 14 sayı ekledi.

Jackson 31 sayı attı ve 7 üçlük attı, 8 numara için önde üçlük şansı geç tükendi.

Lakers antrenörü Darvin Ham, “Sonuç olarak, kesinlikle temizlememiz gereken bazı şeyler vardı” dedi, “ama bu maçı kazanmamız gerekiyordu ve kazandık.”