Lakers, bitişe giden sürat başlarken baskı hissetmiyor

Badem

Member
Lakers Salı günü antrenman tesislerine geldi ve takım fotoğrafı çektirdi.

Bu gülümsemelerin kalıcı olup olmayacağını Çarşamba günü öğrenmeye başlayacaklar.

Los Angeles’ta Phoenix Suns’a karşı oynanan maç, çılgınca inişli çıkışlı bir sezonun son 10’unu başlatıyor.

Normal bir sezonda, bu, koşmaya başlamak için bir tür an sinyali verebilir, marş motorunun tabancası son turu belirtmek için ikinci kez ateşlenir. Bu sezonda 72. Maç, olmazsa olmaz bir galibiyet.

Phoenix’e karşı oynanan maç önemli olsa da, Cuma günü Oklahoma City’ye karşı oynanan maç da önemli. Ve ikisi Chicago ile ve Minnesota, Houston ve Utah’taki maçlar, artı biri Clippers’a karşı ve ikisi de kendi sahasında Suns ve Jazz’a karşı sezonu bitirmek için.

Play-in ve playoff yarışları bu kadar yoğunken, Lakers’ın geçen aya bir aciliyet duygusuyla yaklaşması gerekiyordu.

Sadece 10 maçın kalmış olması bunu değiştirmemeli.

Antrenör Darvin Ham, bu uzatılmış itmenin takımını gözle görülür bir şekilde zihinsel olarak yorgun bırakmadığını söyledi. Çoğunlukla tersini gördü.

“Bu onların oyuna yüksek alarm ve yüksek farkındalıkla gelmelerine neden oldu” dedi. “Sadece oynayacak bir şeye sahip olmak. Erkeklerin anlamsız bir oyun oynamak yerine bu konuda ne kadar rahat olduklarına şaşıracaksınız. Bu oyunların çok fazla ağırlık taşıması bence adamlarımızın daha fazla kilitlenmesine neden oluyor. Herhangi bir stres görmüyorum. Adamların bunu çözdüğünü görüyorum çünkü bu takımın bir parçası olmak, sezon sonrasına girmek ve koşmak istiyorlar.

“Yani stres, endişe, bunu görmüyorum. Koçluk ekibim ve ben, bu sabah bunun hakkında konuştuk, bunu oyuncularımızdan görmüyorlar. Biraz açlık görüyorum.”

Lakers’ın “itme”sinin başladığı bir tarih arıyorsanız, 11 Şubat bir başlangıçtır. Bu, takımın yeni satın almalarının mevcut olduğu son takas tarihinden sonraki ilk maçtı. Lakers’ın bu versiyonunun oynadığı 16 maçta, LeBron James sadece üç kez oynamasına rağmen Lakers 10 kez kazandı.

Ham, Salı günü Lakers için sakatlık cephesinde bir değişiklik olmadığını söyledi. Suns’a karşı oyun planına gelince, her şey açık.

Aynı zamanda Çarşamba gününden sonra dokuz kez daha sahip olacakları.

“Bilirsiniz, dışarı çıkıp her zamanki gibi kendimizin en iyi versiyonu olmaya çalışmak. Sadece harika yaptığımız şeyleri geliştirmeye devam etmek ve çok iyi yapmadığımız şeyleri değiştirmeye ve hafifletmeye çalışmak istiyoruz,” dedi Ham. Bu takıma karşı savunmamız keskin olmalı. Onları serbest atış çizgisinde geride bırakamayız ve geçiş sırasında onların farkında olmalıyız. Ve onları tek bir mülkte tutmalıyız. … Ve sonra topun diğer tarafında, koşu alışkanlıklarımızda disiplinli davranarak ve topla ilgilenerek hücum tarafında kendimize bir şans verdiğimizden emin olmak için. Gerçekten yüksek düzeyde top güvenliğine sahip olmak. Almak istediğimiz çekim türlerini elde etmemizi sağlar. Ve sadece boyayı sürekli sevmek ve yaşamak.

“Ancak [it’s] sadece Phoenix değil – kiminle oynarsak oynayalım, ileriye dönük mesajımız bu.”

Gerçek şu ki, Lakers’ın sadece kimin oynadığı değil, karşı yarıştıkları takımların nasıl performans gösterdiği de önemli. Ve bu neredeyse her gece değişiyor.

Bu, Lakers’ın tek bir odağa sahip olabileceği anlamına geliyor.

“Eğer hazırlıklı olmazsak, nasıl kendimizin en iyi versiyonu olabileceğimize odaklanamazsak, önceki oyunlardan farklı anları ve pek de iyi olmayan anları, iyi anları çekip bir araya getiremezsek ve Onlara tüm yıl boyunca vurguladığımız kategoriler altında bu ana senaryolarda ve oyunun bu ana bölümlerinde nasıl daha iyi olabileceğimize baktığımızda, ötesine geçebileceğimizi düşünüyorsak kendimizi kandırıyoruz. bu normal sezon, ”dedi Ham.

“Dolayısıyla, odaklanmanın çoğu – kesinlikle sıralamalara şurada burada gizlice göz atmak – ama asıl odak noktası bizim için her gün daha iyiye gitmek ve gelişmekti.”