Lakers, Batı Konferansı’nın en kötü Rockets’ına karşı yetersiz kalıyor

Badem

Member
HOUSTON-

Lakers yedek kulübesinin ucunda Anthony Davis ve LeBron James oturuyordu, ikisi de takım elbiselerini giymişlerdi ve sakatlıkları nedeniyle takım arkadaşlarına yardım edemiyorlardı.

Davis oynamadı çünkü Lakers, sağ ayağındaki stres sakatlığının alevlenmesini önlemek için onu iki gecede ikinci maçın dışında tuttu ve James’in sağ ayağı ağrıyordu.

Böylece, NBA’deki en kötü ikinci rekora sahip bir Houston Rockets takımına karşı sıra D’Angelo Russell, Malik Beasley, Jarred Vanderbilt, Austin Reaves ve Lakers’ın geri kalanına bırakıldı.

Yine de Rockets, Lakers için bir tehdit oluşturuyordu çünkü önceki maçlarında Boston Celtics’i yenmişlerdi ve bu genç Houston takımında, ya playofflarda ya da oyun mücadelesinde takımlar için işleri zorlaştırmak isteyen bir grup atletik ve yetenekli oyuncu var. -tohumlamada.

Lakers, Çarşamba gecesi Toyota Center’da Rockets’a 114-110 yenilerek bunun doğru olduğunu anladı.

“Bunun hakkında konuştuk ve maçlardan önce, oyun dışı günlerde söyledim: Enerji, çaba ve aciliyet. Lakers koçu Darvin Ham, “Kapılardan çıkmanın böyle bir şey olmadığını düşündüm” dedi. “Pek çoğunu görmedim. Bunu onların tarafında gördüm, Houston. Genç takım. Rekorları ne olursa olsun oynamaya geldiler ve biz onları hissettik. Boyaya hücum etmeleri, isabet almaları, hücum ribaundu almaları, kendilerine ekstra pozisyon vermeleri açısından bize hissettirdiler. Bu tür bir üstünlükle oynayanlar biz olmalıydık.

İçeride Davis’in defansif varlığı olmayınca, Rockets boyanın içinde ziyafet çekti.

İlk yarıda pota altından 48 sayı atan Rockets, bir noktada 18 sayılık fark yaratmalarına yardımcı oldu. Boyalı alanda 78 sayı ile maçı tamamladılar.

Ham, Houston’ın iç oyunu hakkında “Topla iyi olmamamızın bir ürünü,” dedi. “O
Önceliğin boya olduğunu bilerek topu önde ve arkada tutmak bireysel gurur gerektirir. Bu takım boya içinde yaşıyor. Houston Rockets boya içinde yaşıyor.

Lakers guardı Austin Reaves, sağ, Çarşamba günü Houston’da ikinci yarıda Houston Rockets’ın forveti Tari Eason’un etrafından dolanmaya çalışıyor, solda.

(Michael Wyke / Associated Press)

“İster sürücü olsun, ister hücum ribaundlarıyla belirli bir oyunda kendilerine ikinci ve üçüncü pozisyonlar veriyor olsun, boya içinde yaşarlar ve gelişirler. Bunu onlara maçtan önce anlatmıştık.”

Lakers, üçüncü ve dördüncü çeyreklerde daha iyi ve daha enerjik bir çaba gösterdi ve son 12 dakikada dört sayıya yaklaştı.

Ancak Rockets, arka arkaya üç sayılık atışla karşılık vererek farkı 13 sayıya çıkardı ve esasen Lakers’ın zayıf şansına son verdi.

Ham, “Yakaladığımızda, 9-0’lık bir koşuya çıktılar,” dedi. Ceberi [Smith] iki üçlük vurur ve sonra [Josh] Christopher üçlük atıyor. Ancak, doğru yoldan çıkmazsanız, kendinizi sekiz topun arkasına koyarsınız.

Ve beş oyuncunun çift haneli skor yapmasına rağmen, Lakers zayıf şutlarının üstesinden gelemedi. Sahadan %37.8 ve üç sayılık mesafeden %25 şut attılar. 51-36 ribauntla galip geldiler ve Lakers 16 hücum ribaundundan vazgeçti.

13 sayı ve 11 ribaund ile oynayan Vanderbilt, “Sadece biraz yavaş başladığımızı düşünüyorum. “Onları biraz hafife aldık ve ikinci yarıdaki gibi oyuna başlayacak enerji yoktu. Ama o noktadan sonra zorlu bir mücadele veriyorduk.”

Sahada 14’e 6 ve üç sayılık mesafeden yediye bir isabet bulan Reaves, yedek kulübesinden 24 sayı ile Lakers’a liderlik etti. Russell 18 sayı attı, ancak sahada 17’ye 5, üç sayılık atışlarda 11’e 3 isabet etti. Beasley 16 sayıyla oynadı ama sahada 17’ye 6, üç sayılık atışlarda 12’ye 4 isabet etti.

Sonuç olarak, Lakers 34-36’da iki maç .500’ün altına düştü. Kalan 12 normal sezon maçları var.

Vanderbilt, “Oyunu son maçımızmış gibi oynamalıyız,” dedi. “Zamanımız Tükeniyor. 12 maç mı kaldı? Artık bedava eşyamız yok. Başlamak için hiçbir zaman sahip olmadık. Ama tüm bu oyunlara ihtiyacımız var. Mümkün olduğu kadar çok kazanmamız gerekiyor, özellikle bu akşamki gibi playoff pozisyonları için savaşmayan takımlara, özellikle de Batı Konferansı takımlarına karşı. Bu maçları kazanmamız gerekiyor” dedi.