“Bir sonraki oyun zihniyeti”: Anthony Davis, Lakers’a galibiyet avantajı sağlıyor

Badem

Member
Anthony Davis bir hücum ribaundu yakaladı ve Cuma gecesi Lakers için maçın ilk sayıları için bir geri sayım yaptı. Oklahoma City’ye karşı bir sonraki çemberi 3 metrelik bir atlamaydı. Sonra bir smaçta gol attı ve bir sonraki basketi, başka bir smaçla çevirdiği bir hücum ribauntunun ardından geldi.

Davis erkenden daha küçük Thunder’a karşı ziyafet çekiyordu, ceza sahası içinde işlerini yapıyor ve onlara tüm gece boyunca bunun böyle olacağını gösteriyordu.

İlk çeyrekte 15 sayı attı ve yediye altı şutları, Davis’in Lakers’ın bu sezon ilk kez 116-111 galibiyetle .500’e ulaşmasına yardım etme konusunda ne kadar kararlı olduğunun bir işaretiydi. İlk çeyrekte beş ribaund aldı ve iki hücum tahtası, Lakers’ın rekabetçi Batı Konferansı’nda sekizinci sıraya yükselmesine yardım etmede ne kadar agresif olacağını gösterdi.

Davis 37 sayı ve 15 ribaund ürettikten sonra, “Gerçekten çember korumaları yoktu, bu yüzden çemberde çok şey almak istedim,” dedi. “Oldukça küçük olduklarını biliyordum, bu yüzden çok fazla hücum ribaundu alıp camı kırmak istedim. Her oyun farklıdır. Belki daha büyük adamlara karşı — [Joel] şekil, [Nikola] Jokic, Steven Adams – bu bir zıplama oyunu olabilir. Ama sadece her maçı okumak, personeli tanımak ve ardından her noktadan hücum etmek bana avantaj sağlıyor.”

Davis, dördüncü çeyreğin sonlarında Lakers’ın Cyrpto.com Arena sahasında en iyi oyuncu olmasına ihtiyaç duyduğunda en iyi halindeydi.

Yardımcı defans oyuncusu olarak geldi ve maçın sonlarında Lakers’ın beş sayı önde olduğu bir Shai Gilgeous-Alexander’dan topu uzaklaştırdı.

Ardından Davis, faul yaparak dört hücum ribaundundan birini topladı. İki serbest atıştan sadece birini yaptı, ancak Lakers’a 25.4 saniye kala 114-109’luk bir bant sağladı.

Davis, Lakers koçu Darvin Ham’ın görmek istediği “sonraki maç zihniyetine” sahip olarak oyuna damgasını vurmuştu.

“A [Anthony Davis] bugün bunların hepsini temsil ediyordu. Sadece topu talep etmek, yokuş aşağı oynamak, çembere doğru agresif olmak, savunmada aktif olmak, ribaund almak, ”dedi Ham. “O çok iriydi.”

Walker’ın büyük gecesi var

Davis, galibiyet elde edilir edilmez Lonnie Walker IV’ü aradı, ona cesaret verici sözler söyledi, desteğini gösterdi ve bu andan yararlandığı için onu tebrik etti.

Bu sezon 32 maça çıkan Walker, yedek kulübesinden gelerek yaklaşık 24 dakikada 20 sayı ve 4 ribaund ile Lakers’a büyük bir destek sağladı.

Sahadan 12’ye 7, üç sayılık mesafeden 8’e 4 şut çekiyordu.

Davis, “Bu maçı onsuz kazanamayız,” dedi. “İçeri giriyor, iyi oynuyor ve bilmiyorum, oynadığım yerde hiç karşılaşmadım ve sonra yedek kulübesine girdim ya da her neyse, ama sadece zihnimi nasıl karıştırdığını hayal edebiliyorum. Bir başlangıçtan yedek kulübesine geçmek için zihinsel olarak güçlü olmak için oynamayın. Sonra içeri girin ve büyük dakikalar oynayın, takımın kazanmasına yardımcı olun. Bunun için güçlü fikirli bir birey olmalısın. Bu yüzden, ne kadar profesyonel olduğunu ve sürekli hazır durumda olduğunu o an bilmesini istedim.”

Bir dizi yaralanma, Walker’ın başlangıçtaki işini kaybetmesine neden oldu. Lakers ayrıca takas süresinden önce D’Angelo Russell, Malik Beasley, Jarred Vanderbilt ve Rui Hachimara’yı satın aldı ve Walker’ı sağlıklı olduğu zamanlarda rotasyonun dışında bıraktı.

Cuma gecesi sağ kalçasındaki ağrı nedeniyle Russell’ın müsait olmamasıyla, Walker kendini gösterme fırsatını yakaladı.

Ve Davis’in sözlerini takdir etti.

Walker, “Hazır olduğum ve bunun kolay olmadığını anladığım için bana çiçeklerimi verdi” dedi. “Ve bu benim ciddiye alacağım bir şey. Şu son haftalarda inişlerim ve çıkışlarım oldu diyebilirim, gerçekten kendimde olmadığım, kötü durumda olduğum zamanlar yaşadım. Bu yüzden, bir fırsata sahip olduğum ve elimden gelenin en iyisini yaptığım için çok kutsanmış ve onurluyum.”

Walker, Lakers için önceki üç maçta oynamamıştı. Bundan önce Houston’da sadece 11:18 ve New Orleans’ta sadece 1:34 oynamıştı.

Walker, “Gerçekten ‘İlahi Zamanlama’ sözleriyle ilerliyorum ve işin bitmediğini, Tanrı’nın arkamı kolladığını anlıyorum,” dedi. “Bunun şimdi mi yoksa sonra mı olduğunu anlamak, her şey doğru zamanda geri gelecek. Bu yüzden, her gün spor salonundaydım, sadece pozitif olmak, ne yaptığımızı, neyi başarmaya çalıştığımızı anlamak ve hazır kalmak.”

Dördüncü çeyrekte Lakers’ın kapanış dizisinin bir parçasıydı ve 8:48 oynuyordu.

3:56 kala köşeden attığı üç sayılık atış beraberliği bozdu ve liderlik asla kaybolmadı.

Ham, “Lonnie Walker’ı kabul etmezsem ihmal etmiş olurum,” dedi. “Takıma bazen dedim ve bu bizim işimizin gerçeği, dakikalarınız kısalıyor veya hiç oynayamıyorsunuz ve çoğu zaman bu sizin hatanız değil. Bu sadece ikinci dereceden.

“Ve o, bir profesyonelin bu seviyede yapması gereken şeyin tanımı, kendini hazır tutmak, spor salonunda bireysel olarak fazladan zaman harcamak, hala koçlarla film izlemek, hala dinlenmeye devam etmek, hala düzgün bir şekilde oturmak.” beslenme, o harika tavrı – sahip olduğu o harika olumlu tavrı – ve bu gece gösterdi. Dışarı çıkıp hazırlanmak için endişelenmesine gerek yoktu. Hazır kalıyor. Ve eğer o performansa sahip değilse, bu maçı kazanamayız. Bu kadar basit. Bu yüzden bir profesyonelin profesyoneli olduğu için onu tebrik ediyorum.”