‘Bir buji’: Wenyen Gabriel’in Lakers için neden büyük etkisi oldu?

Badem

Member
Lakers, Cuma günü Dallas Mavericks’e karşı enerji sağlayacak birini ararken, bunu Wenyen Gabriel’de buldu.

Ve Lakers, son derece önemli olan dördüncü çeyrekte Gabriel’le yarıştı, onu Anthony Davis’in yanında oynadı ve defans ve ribaund olarak yedek merkeze güvendi.

Gabriel işi yaptı, dördüncü çeyrekte 23:16’da bir saniye dışında oynadı ve 11 ribaund toplayarak dokuz sayıya ulaştı.

Lakers koçu Darvin Ham’ın Gabriel’e güvenmesine izin veren “sadece onun enerjisiydi”.

Ham, “Top için harika, harika bir burnu var,” dedi. “[He had] 11 ribaund. Savunmaya çalışıyor, çemberi korumaya çalışıyor. … O sadece bir buji, bizim bujilerimizden bir diğeri. Onun cüssesi, sahada bir aşağı bir yukarı koşma, boşa çıkan topları temizleme ve hücum ribaundları ve gerilemeler alma yeteneği. Gerçekten iyi defans yapıyor. Ve hepsini bu gece gösterdi. Bu yüzden onunla kaldık.”

Dallas’ın tehlikeli guardı Kyrie Irving’i ikiye katlayarak iyi yaptığı her şeye rağmen, maçı Maxi Kleber’ın son saniyede üçlüğüyle kaybeden Gabriel ve Lakers için acı dolu bir geceydi.

Gabriel, “Bu gerçekten acıtıyor kardeşim,” dedi. “Bu yakın maçları kaybetmekten bıktım.”

Gabriel üçüncü çeyrekte oynamak için 4:16 ile girdi ve oyunu bulaşıcı ve ilham verici olan anlık bir oyuncu değişikliği ve hızlı tekrar giriş dışında son zile kadar oynadı.

Gabriel dördüncü çeyrekte tamamı hücumda olmak üzere dört ribaund aldı.

Irving oyunun sonlarına doğru topu aldığında, Gabriel, Dallas yıldızının daha fazla şut atmasını engellemek için uzun kollarını kullanarak ve vücudunu 6-9 kaydırarak Dennis Schroder’a savunmada yardım ediyordu.

“Bu benim beceri setimle ilgili şeylerden birinin bir parçası, Kyrie gibi bir oyuncuyla bunu yapmak için hareketlilik ya da uzun bir savunma yapıyorum, ikiye katlayabilmek, bir tür kayma ve topu ondan çıkarmaya çalışmak. eller ve bu benim işim olan bir şeydi, ”dedi Gabriel. “Ve sonra adamım yardıma gittiğinde, hücum ribaundları alın ve bu da takıma değer katabildiğim başka bir şey.

“Ve sadece çok fazla enerjiyle oynamak, daha yüksek bir IQ ile oynamak ve farklı oyuncularla nasıl oynanacağını anlamak. Bugün olduğu gibi, bugün bir süredir ilk kez AD ile oynuyordum ve bence o dakikalar iyi geçti ve umarım ileride bunun için daha fazla fırsat buluruz.”

Serbest atış sorunları

Lakers’ın zayıf serbest atışları onları kötü bir şekilde incitti. Çizgiye gereğinden fazla geldiler ve 31 serbest atış yaptılar.

Ancak sadece 19 veya %61,3 kazandılar.

Bu işi bitirmez. Yapamadı.

Lakers dördüncü çeyrekte, maçın sona ermesi için oradayken serbest atış çizgisinden %64,3 şut çekti.

Ham, “Ve istediğimiz işi yaptık,” dedi. “Her maçı yapmaya çalışıyoruz ve bu da serbest atış çizgisini kazanmak. 31 deneme hakkımız var ama siz 19’dan fazla yapmalısınız. Serbest atışlarımızı yapıyoruz, muhtemelen bu konuşmayı yapmıyoruz.”

Davis, 6,7 saniye kala iki serbest atıştan birini yaptı ve Lakers’a iki sayılık bir üstünlük sağladı, ancak Kleber’in şaşkın bir Lakers takımına karşı Dallas galibiyeti için üç sayılık bir üç sayılık atış yapması için kapıyı açık bıraktı.

“Biraz sağa vurdum. O noktadan sonra üç önde olurduk, ”dedi Davis. “Hala onu işliyor gibiyim. Yani, bir düşünün, üçe kadar, üç yapsa bile fazla mesai. … Yani, zor bir kayıp.”