‘Barış içinde’ bir D’Angelo Russell, Suns’a karşı galibiyeti nasıl ateşledi?

Badem

Member
Lakers’ın Phoenix karşısındaki farkı Çarşamba günü dördüncü çeyrekte, D’Angelo Russell yedek kulübesinde dinlendikten sonra sahaya döndüğünde bire düşmüştü.

Crypto.com Arena’yı dolduran bir belirsizlik ve korku duygusu vardı. Suns baskı yapıyordu ve bir kayıp, Lakers’ı ön eleme turnuvasını kazanmak için sınırın yanlış tarafında bırakabilirdi. Takımına ve binanın her köşesine enerji getirmeye kararlı olan Russell, Lakers’ın ve taraftarlarının hevesle görmek istedikleri kıvılcım ve debriyaj performansını getirdi.

Defans oyuncusu TJ Warren’ın etrafından dolaşan Russell, Lakers’ın galibiyetini üçe çıkarmak, bir faul yapmak ve taraftarları coşturmak için şık bir parmak yuvarlama yaptı. İvmesi onu sepetin arkasındaki pahalı koltuklara götürdü ve orada elini tanıdık bir yüze uzattı: Lakers üyesi olarak yedi NBA şampiyonluğunun üçünü kazanan Robert Horry.

Malik Beasley, Jarred Vanderbilt ve 82. maçın ötesinde oynama umudunu tazeleyen üç takımlı, sekiz oyunculu takasla geçen ay Lakers tarafından yeniden alınan Russell, yumuşak bir hareketle tüm hedeflerine ulaştı.

Lakers’a enerji getirdi. Onları kaybetmeyi göze alamayacakları bir maçta 122-111’lik bir galibiyete teşvik etti. Lakers play-in ve play-off özentilerinden oluşan sıkı bir grupla itişip kakışmaya devam ederken, başarılı bir gelecek vaat ederken geçmişe saygılarını sundu.

Russell, Horry’yi selamlarken, “Açıkçası ana göreve odaklanmaya ve galibiyeti almaya çalışıyordum, ancak bunun ortasında kalabalığı harekete geçirmeye ve tribünlerde kimlerin dikkatimi dağıtmamaya çalışıyordum,” dedi. “Ama belli ki, Rob Horry bir Lakers harikası. Onu tanıdım. Biraz sevgi göstermek için o bölgedeydim.”

Russell 26 sayı, 6 asist ve 2 blokla, Lakers’ta 25 veya daha fazla sayı ile oynadığı dördüncü ve bu sezon 17. oldu. Arkın ötesinden altıda üçü vurarak üç sayılık bir şut düşüşünden kararlı bir şekilde çıktı; Pazar günü sekiz üç sayılık denemeden dördünü isabet ettirmeden önce iki maçta üst üste 12 kez kaçırmıştı.

Çarşamba günü birçok yönden katkıda bulundu. Lakers’ı bu turnikede 102-98 öne geçirdikten ve ardından gelen serbest atıştan sonra, 26 metrelik üç sayılık şutu, beş dakika 30 saniye kala onları 109-100 öne geçirdi. Daha fazla ses çıkarmak için kalabalığa doğru el sallayarak bunu takip etti. Hayranlar buna mecbur olmaktan mutluydu.

“O çok iriydi. Demek istediğim, o çok zeki ve son derece yetenekli bir top oyuncusu. Etrafta olmak eğlenceli. Kalabalığı harekete geçirmeye bayılıyor,” dedi Lakers koçu Darvin Ham.

“Açıkçası, yedek kulübesinden gelen adamlarımız var, ancak gerçekten en güçlü altıncı adam, kalabalığınızı meşgul ettiğinizde, ‘Savunma’ diye bağırıyorlar, Austin için ‘MVP’ diye bağırıyorlar. [Reaves]onları harekete geçirirken, ayağa kalkmaları için el sallarken ayağa kalkıp alkışlıyorlar.”

Bu tür bir gürültü ve coşku – ve başarı – Lakers çevresinde yaygındı. 2017 yazında Nets’e takas edilmeden önce ilk iki NBA sezonunu Lakers’ta geçiren Russell, kazanmanın, heyecanın ve sevincin seslerini hatırlıyor. En az bir gece bir dilim geri getirmek için üzerine düşeni yaptı.

Sağ ayak bileği burkulması nedeniyle Şubat sonu ve Mart başında altı maçta forma giyen Russell, “Geçmişte burada bulundum ve bunu hatırlıyorum,” dedi. “Kobe [Bryant] ve sizin oyuna hakim olmanızdan o ortamı kontrol eden böyle adamlar ve taraftarlar bizim için tezahürat yapmak için sabırsızlanıyor. Yani söz konusu Austin Reaves olsa bile, Austin’i seviyorlar, bu yüzden onu ne zaman harekete geçirebilirsek, bu bizim takımımıza yardımcı oluyor. Bunu biliyorum. Bence çoğu erkek biliyor. Ne zaman böyle bir iyiliğe karşılık verebilsek, her iki taraf için de iyi olduğunu düşünüyorum.”

Ama amigoluk becerilerinden çok daha fazlasını getirdi. Anthony Davis’in, Russell’ın tüm katkılarını listelemek için birkaç dakikaya ihtiyacı vardı.

“Onun sayı yeteneği, iletişimi, oyun kurması. Bizim için çok şey yapıyor. Ve büyük atışlar yapmak. Davis, bu gece yaptığı gibi kalabalığı dahil ediyor” dedi. “Yani, böyle bir oyuncuya sahip olmak herkesin üzerindeki baskıyı azaltır. Dışarıda olduğu zaman, belli ki onu özledik çünkü top hakimiyetinin çoğu Dennis’in üzerindeydi. [Schroder] Ve [Reaves]. Artık topsuz oynayabiliyorlar ve biz de sahada onlar varken farklı hareketleri bir nevi manipüle edebiliyoruz, çünkü hepsi harika top hakimiyetçileri.”

Lakers’ın soyunma odası, Russell’ın onlar için oynadığı ilk günden bu yana yenilendi ve yeniden düzenlendi ve yeni yeri, o zamanlar işgal ettiği yerin karşısında. Kendini farklı hisseden biri için farklı bir yerde giyinmek uygundur.

“Dürüst olmak gerekirse, sadece huzurum var. Uzun süredir huzurluyum” dedi. “Yani, herhangi bir ortama girerken, olabileceğim kadar benim ve bu konuda rahatım.

“Ve sonra ben buradayken, insanlar beni genç ve burada olmakla yargıladılar. Bu yüzden, geri dönüp röportajlarımı izlerken ve nasıl etkileşimde bulunduğumu ve bunun gibi şeyleri izleyerek, nasıl büyüyebileceğimi ve imajımı bozmamanın yollarını görüyorum. Bu, buna bir şekilde kilitlenmeme izin verdi. Ayrıca, basketbolda her zaman iyi oldum. Yani, artık insanlar dikkatinizi dağıtacak şeyler olmadığında ve bunun gibi şeyler fark ediyor.”

Lakers’a geri dönmenin yolunu buldu ama henüz yerleşmedi. “Bu yaz serbest bir oyuncuyum. Sezon ortasında takaslandım, bu yüzden bir yerde rahat olmak benim için kolay değil” dedi. “Yani, rahat olana kadar rahat olmayacağım. Evim gibi hissetmeyeceğim.”

Seyirciyi memnun eden ve ofansif bir varlık olmaya devam ederse, Lakers onu rahat hissettirmeli ve bu yaz onunla sözleşme imzalamalı. Onu geri almak taraftarlar, Lakers ve onun için doğru hissettiriyor.