Austin Reaves, Lakers’ın Magic karşısında kazandığı galibiyette 35 sayı kaydetti.

Badem

Member
Austin Reaves’in her zaman hissettiği an bekleyebilir. Oyun önce gelir, sonraki oyun önceliklidir.

Yansıma sonra içindir.

Küçük bir çiftlik kasabasından birinin bir şekilde dünyanın en iyi basketbol oyuncularıyla akran olmasının her zaman mümkün olduğunu, bunların hiçbirinin çok büyük hissetmesine izin vermeyen bir zihniyet.

Lakers’la bir Las Vegas mini kampı sırasında yaptığı resmi olmayan seçmelerde olduğu gibi, Reaves, takımın ilk toplama maçında kendisini görevde Anthony Davis’i savunurken bulduğunda durmadı.

“Kafamda ‘Evlat, beni korumaya mı çalışıyorsun? Geçiş yapmalısın. Sen ciddi misin?’” Davis Los Angeles Times’a söyledi. “Topu alıyorum, onu geri çekiyorum ve o benden çalıyor.”

Ama bu, Los Angeles’taki Pazar gecesi, kabul edilmesi gerekiyordu.

Reaves, Orlando Magic’e karşı kazanılması gereken bir maçın dördüncü çeyreğinde Lakers’a liderlik ederken, faul yaptıktan sonra topu çemberin içine attı. Esnerken ve kalabalık “MVP” sloganları atarken, 20 yılı aşkın süredir en iyi arkadaşları olan Trent Swaim ve Keaton Wheeler’ı Lakers taraftarları denizinde tezahürat yapan bulmak için tribünlere baktı.

Reaves, The Times’a “Gerçek olamayacak kadar iyi” dedi.

Trent Swaim (solda) ve Lakers guardı ile Arkansas’ta büyüyen Austin Reaves’in arkadaşları Keaton Wheeler.

(Dan Woike / Los Angeles Times)

Pazar günü, Lakers’ın 111-105’lik galibiyetinde kariyerinin en yüksek 35 sayısıyla, Los Angeles’ın ilgi odağı olan küçük bir Arkansas kasabasının hazırlıksız guardı Orlando’ya karşı en çok değer verdiği arkadaşlarıyla birlikte kutlama yaptı.

Davis, “Bu çok saçma,” dedi.

Reaves, hücum oyununun farklı kısımlarını gösterdi. Çembere ulaştı, ayak hareketleriyle defans oyuncularını donakaldı ve serbest atış çizgisine ulaşmak için boşluk yarattı ve ardından en fazla 18 kez kariyer yaptı. Magic, takım olarak sadece 17 şut attı.

Reaves, görünüşte düşünülemez olanı yaparak kalabalığı heyecanlandırmadan önce, Swaim, daha önce hiç 26,2 mil koşmamış olmasına rağmen Los Angeles Maratonunu 4 saat 18 dakikada bitirerek ve altıdan fazla mil boyunca bacak kramplarıyla mücadele ederek Reaves’ten etkilendi.

Yarıştan sonra Swaim, Reaves’in evine girdi, 30 dakikalık bir duş aldı ve Lakers’ın en değerli oyuncularından birine sağlanan kas kurtarma teçhizatından anında yararlandı.

Los Angeles Lakers guardı Austin Reaves (15), Orlando Magic forveti Paolo Banchero'nun (5) yanında attığı golün ardından tepki gösterdi.

Lakers guardı Austin Reaves, Pazar günü ikinci yarıda gol attıktan sonra Orlando forveti Paolo Banchero’nun yanında kutlama yapıyor.

(Marcio Jose Sanchez / Associated Press)

Bir şekilde oyuna geldi. Ve bir şekilde, Reaves uçarken koltuğundan kalkmayı başardı.

Reaves, “Bu, Trent’in Los Angeles’a ilk gelişi, buraya geldiği ilk maç,” dedi. “O ve Keaton’ın bunun için burada olması için… kovayı aldığımda ve geriye bir dakika kalmışken, gelişigüzel bir şekilde yukarı baktım. Ve bu sabah bir maraton koştu, oldukça sert bir şekilde geri döndü ve ayakta duramadı.

“Ama o ayaktaydı, elleri havadaydı. Neredeyse gerçek olamayacak kadar iyiydi.”

Ancak bu noktada, Reaves’in herhangi bir sürprizi, muhtemelen oyununa olan cehaletin sonucudur.

Takımda geçirdiği süre boyunca Davis ve LeBron James ile güçlü bir yakınlık geliştirdi ve James’in kenara çekildiği bu son süreçte, NBA kariyerinin en iyi hücum basketbollarından bazılarını oynadı.

35 sayılık patlaması, yedi üst üste çift haneli skor oyunlarının iyileşmesiyle geliyor. James, üç hafta önce Dallas’ta sakatlandığından beri, Reaves sadece bir kez 13 sayıdan az atabildi ve Lakers bu maçlarda 6-5 kazandı.

Bugüne kadarki en iyimser kayıt değerlendirmesinde koç Darvin Ham, James’in “ne zaman” döneceği hakkında oyun öncesi konuştu, “eğer” olmaması dikkat çekiciydi.

Ham, “Evet, bir noktada geri geleceğini tahmin ediyoruz,” dedi.

James tweet attı Reaves’in “KÖTÜ BİR MUTHA…KAPAT YO AĞZINIZ!!! Sen de ÇOK ZORSUN!!” galibiyetten sonra.

KÖTÜ BİR MUTHA MISINIZ…KES AĞIZINIZI!!! Sen de ÇOK ZOR!!
🔥
🔥
🔥
🫡
👑

— LeBron James (@KingJames) 20 Mart 2023
Maç sırasında, kalabalık Reaves’e “MVP” tezahüratları ile serenat yaparken, takım sırasının sonundaki sandalyeye otururken, bacaklarını kavuşturup kollarını dizinin üzerinde kavuştururken gülümsedi.

Swaim, “Bu kalabalığın MVP’yi söylediğini duymak tüm stadyumu sallıyordu” dedi. “Gördüğünüz bir şeydi… şey, hiç böyle bir şey görmemiştim. Çılgıncaydı.”

“Deli,” dedi Wheeler başını sallayarak.

Galibiyet, Lakers’ı (35-37), Houston ve Dallas’a verilen mağlubiyetlerin, takımın son takas tarihinden bu yana kazandığı ivmeyi zedelemesinin ardından, Batı’daki ilk 10’a geri itti.

Bu mağlubiyet serisini sadece ikide durdurması gereken Reaves, Lakers’ın galibiyeti mühürlemesi için son 10 sayı da dahil olmak üzere dördüncü turda 13 sayı attı.

Kalabalık, Reaves’e kimsenin daha değerli olmadığını bildirdi.

“Açıkçası MVP kalitesinde bir oyuncu değiller, bu adamlar gerçekten iyi, ama bunu benim için yapmaları benim için özel, benim için çok şey ifade ediyor.”

Ve Reaves’in en yakın arkadaşlarının onunla deneyimlemesi gerektiğinden bu daha da anlamlı.

Davis, Reaves için “Bunu asla hafife almak istemezsiniz ve o da asla hafife almaz,” dedi. “Oyunu seviyor. Anı yaşıyor.”

Ve Pazar günü o an? Reaves’in biraz daha uzun süre yaşamasına izin verdiği bir yer.