Anthony Davis’ten başlayarak Lakers’ın kaybı için pek çok suç var.

Badem

Member
Cuma günü Lakers’ın ona en çok ihtiyaç duyduğu anda, Anthony Davis onları hayal kırıklığına uğrattı.

Dördüncü çeyrekte 7,2 saniye kala Dallas’ın dört sayı önündeyken ve onun akıllı olmasına ihtiyaç duyduğunda, Maxi Kleber’in üç sayılık şutuna aptalca itiraz etti ve faul için çağrıldı. Cuma gününden önce sadece 24 serbest atış kullanan ve bunların %58’ini atan Kleber, üçünü birden vurarak Lakers’ın galibiyetini bir puana indirdi.

Davis’in 6,7 saniye kala bir çift serbest atış yapmasına ihtiyaç duyduklarında, yalnızca birini çevirerek Lakers’ı iki sayı geride bıraktı. Ve Dallas daha sonra topun içine girdiğinde, Davis defansif olarak kayboldu ve Kleber’in Crypto.com Arena’da kapalı gişe yapan kalabalığı şaşkına çeviren Lakers’a karşı 111-110’luk bir galibiyette 27 fitlik bir jumper’ı batırmasını önlemek için çok geç kapandı.

Lakers’ın beş maçlık bir çiftliğin açılışındaki mağlubiyeti sadece Davis’e ait değildi. Oynamak için 3:16 ile 107-102 öne geçtikten sonra beş atış kaçırdılar. Maçta 31 serbest atıştan sadece 19’unu çevirdiler. Antrenör Darvin Ham, “Serbest atışlarımızı yapıyoruz, muhtemelen bu konuşmayı yapmıyoruz,” dedi.

Ama o serbest atışları yapmadılar ve Davis onlara duygusal olarak ya da örnek olarak liderlik etmedi.

Ön eleme turnuvasında bir yer için mücadele ettikleri takımlarda yer kazanma şansı olan Lakers, durum ellerinden gelenin en iyisini yapmalarını gerektirdiğinde en kötü halleriydi. Cumartesi günü geç saatlerde Lakers, Batı Konferansı’nda 11. sıraya geriledi ve Utah’ın Boston’u yenerek onları geçmesiyle play-in noktasından çıktı.

“Elbette fırsatlarımızı kaçırıyoruz. Davis, son yanlış oyunlarının gölgesinde kalan 26 sayı, 10 ribaund performansından sonra, “Bu sinir bozucu,” dedi.

Takımın sezona 2-10 başlamasına atıfta bulunarak, “Başladığımız şeklimizle hala özel bir şeyler yapabilecek durumdayız” dedi. “Sadece bunun hakkında konuşmalıyız [Saturday]Pazar için daha iyi olmanın bir yolunu bulun ve Chicago’ya gitmeden önce sonraki dört maçı evimizde kazanın.”

LeBron James ayak sakatlığından kurtulmaya devam ederken, Lakers’ın Cuma günü onlara liderlik etmesi için Davis’e ihtiyacı vardı. Onlara ilham ver. Onları taşı. Yapmadı. Bunun etrafından dolaşmak yok.

Davis maçtan sonra takım arkadaşlarına başka bir şey söylemeden önce onlara son oyunun kendi hatası olduğunu söyledi. Cumartesi günü film izleyeceğini ve serbest atış çalışacağını söyledi. Ancak yükselme şansı kaybedildi ve Lakers duygusal bir tahterevallinin dezavantajına ve her maç artan bir baskı altında kaldı.

“Günün sonunda, dürüst olmak gerekirse, bu konuda yapabileceğimiz hiçbir şey yok. Oldu, ”dedi Davis kaçırılan fırsatlar ve kayıp hakkında. “Şu anda Pazar gününe odaklanıyoruz ve Orlando’ya karşı galibiyet almaya çalışıyoruz. Ama bu zor, bitme şekli.”

Sağ ayak stres yaralanmasıyla ilgili her zaman popüler olmayan yük yönetimi nedenleriyle Çarşamba günü Houston’da oturduktan sonra harika hissettiğini söyledi. Bu nedenle, maçtan sonra her iki dizine de buz paketleri bantlanmış ve her iki ayağı buz kovalarına sıkışmış olmasına rağmen, Cuma günü suçlayabileceği herhangi bir fiziksel sorun yoktu.

Üç sayılık girişimde Kleber’e faul yaptığı zamanki pozisyonu sorulduğunda, yandan itiraz etmeye çalıştığını söyledi. “Zekiyim, asla insanların önüne atlamam çünkü çok uzağa zıplarlar. Muhtemelen onu biraz kırptım. Bakmadım,” dedi. “Ama ben gerçekten onun tarafına atlamaya çalıştım. Dürüst olmak gerekirse, aslında biraz sola ateş ettiğini düşünüyorum, ancak benim tarafımdan birkaç kötü savunma oyunu yapıldı.

6.7 saniye kala kaçırdığı serbest atışta biraz sağa doğru atış yaptığını söyledi. “Bu noktadan sonra üç önde olurduk. Hâlâ işliyor,” dedi serbest atış çizgisinden 11’e sekiz olan Davis. “Demek istediğim, uzatmayı üç yapsa bile, üçe kadar bir düşün.” İçini çekti. “Demek istediğim, zor bir kayıp,” diye ekledi.

Son oyunda, Kyrie Irving’in, Mavericks’in topa ikinci vuruş girişiminde Theo Pinson’dan pas aldıktan sonra ne yapacağını tahmin etmediğini kabul etti.

“Yedi saniye ile neredeyse tüm saati dripling yaptı. Davis, “Ben sadece onu okuyorum, muhtemelen son atışı yapacağını bilerek, gerçek atış hareketine giriyor ve hemen aşağı iniyor, atmıyor,” dedi Davis. “Yani yukarı çıktığında, beni biraz içine çekti. Ribaund için gidiyordum, onun şut attığını düşünüyordum. Sonra Kleber’e pas verdi. Ve şut çekiyor.”

Wenyen Gabriel, Davis’in suçu üstlenmeye istekli olmasının Davis’in değerli bir lider olduğunu kanıtladığını söyledi.

Gabriel, “O şu anda bizim en iyi oyuncumuz ve bu, sorumluluk almanın en iyi oyuncu olduğunu gösteriyor,” dedi. “Bu, takım olarak süreklilik ve birbirimize güvenmek için önemli olan bir şey ve açıkçası biz de AD’ye güveniyoruz. Bu sadece bir andı. Açıkçası sadece AD’de değil, bunun sorumluluğunu üstlenmesi, ileriye dönük kimya açısından parmakla işaret etmek yerine önemli bir şey.

“Ama birkaç serbest atış yapmadık. Sonlara doğru Kleber harika bir vuruş yaptı. Oraya gitmeliyiz, ama bu konuda hiçbir şey yapamayız. Bu son aşama boyunca büyük ölçüde AD’ye güvenmek zorunda kalacağız. Bu noktada gerçekten bir araya gelmemiz gerekecek. Bu, parmakla gösterme veya birbirimizden ayrılma zamanı değil. Burası derinlere inmek zorunda kalacağımız yer ve ekibimizin kimliğini gösterecek.”

Lakers neredeyse kesin olarak ön eleme turnuvasına girecek, çünkü rekabet ettikleri tüm takımlar çoğu gece birbirlerini yeniyor ve Portland ve New Orleans zayıflıyor. Yapmacık, genişletilmiş bir sezon sonrası düzeninde bir yer bulmayı umarak bundan daha iyi olmalılar. Daha iyi olacaklarsa, Davis’in de daha iyi olması gerekecek.