Anthony Davis, Lakers'ın Pacers karşısında 150 sayı atmasına yardımcı oldu

Badem

Member
Aralık ayında Las Vegas'ta düzenlenen NBA'in sezon içi turnuva şampiyonluk maçında karşılaştılar; Lakers, Indiana Pacers'ı mağlup etti.

İki takım Pazar gecesi Crypto.com Arena'da karşı karşıya geldiğinde risk daha azdı ancak maç Lakers için hâlâ önemini koruyordu.

Normal sezonun sona ermesiyle birlikte Lakers, ön eleme turnuvası için iç saha avantajını arıyor.

Lakers'ın Pacers'a karşı 150-145'lik yüksek enerjili galibiyeti doğru yönde atılmış bir adımdı ve onlara Batı Konferansı play-off yarışında 10. sırada yer alan Golden State Warriors karşısında 2,5 maçlık bir üstünlük sağladı. Lakers'ın sezon sonunda nereye ait olduğunu kanıtlamak için 11 maçı var.

Anthony Davis, Pacers'a karşı maçı 36 sayı ve 16 ribauntla bitirdikten sonra, “Yani, şu anda her yerde bu var” dedi. “Fakat bizim için kontrol edebildiklerimizi kontrol etmeye çalışın ve bu, her seferinde bir oyun kazanmaktır. Açıkçası altıncı sıranın ne kadar gerisinde olduğumuzu hesaplamaya çalışıyoruz. Ama sürekli ona bakarken kendinize çok fazla baskı uygulayarak kendinizi strese sokuyorsunuz.

“Ama şu anda dokuzuncuyuz, bu yüzden kendi basketbol tarzımızı oynamaya devam etmeli, kendimize odaklanmalıyız, her seferinde bir maç oynamalıyız ve o maçı kazanma konusunda endişelenmeliyiz. Ve eğer bunu sürekli yaparsak gerisi kendi başının çaresine bakacaktır.”

D'Angelo Russell'ın (COVID dışı hastalık) yerine oyuna başlayan Spencer Dinwiddie, Lakers'ın sezonda en yüksek puanı almasına yardımcı olmada öncü bir rol oynadı. Dinwiddie 26 sayıyla (geldiğinden beri attığı en yüksek sayı) sahadan 11'e 8, üç sayı aralığından ise 2 sayı kaydetti. Serbest atış çizgisinden dokuza sekiz gitti ve son serbest atışı Lakers'a (39-32) 20 saniye kala dört sayılık üstünlük sağladı.

Dinwiddie, “DLo'nun çıkacağını ve agresif olabileceğim noktalar olacağını bilerek, sadece o ana adım atmaya, antrenmanım ve rutinimle tutarlı olmaya ve oradan devam etmeye çalışıyorum” dedi.

LeBron James 26 sayı, 10 asist, 5 ribaund, Austin Reaves ise 25 sayıyla oynadı. Pascal Siakam 36 sayı ve 12 ribauntla Pacers'a (40-32) liderlik etti.

James, Dinwiddie'nin performansından etkilendi.

James, “Bu sadece onun ne tür bir oyuncu olduğunu ve oyununu kendi oyununun gereksinimlerine ve gereksinimlerine göre ayarlayabilen nasıl bir insan olduğunu gösteriyor” dedi. “Ve bu gece onun gol atmasına ve agresif olmasına ihtiyacımız vardı. Geçen gün bana onun kilidini açmamı sordun, ben de sana söylemeyeceğimi söyledim ve bunu bu gece yaptık.”

Lakers üçüncü çeyreğin bir noktasında 19 sayı farkla öndeyken, dördüncü çeyreğe 17 sayı farkla girdi. Dördüncü çeyrekte 46 sayıdan vazgeçtiler ve 21.6 saniye kala farkları üçe düştü. Pacers dördüncü turda %64.3 saha içi isabet oranıyla oynadı ve son 12 dakikada üç sayı mesafesinden 12 sayıya sekiz sayı kaydetti.

Lakers'ın 150 sayısı, Lakers'ın Suns'ı 155-118 mağlup ettiği 2 Ocak 1987'den bu yana takım tarafından en çok sayı atılan sayı oldu.

Davis, “Yani 145'e izin verdik” dedi. “Onlardan büyük bir dördüncü çeyrek geçirdiler. … Savunma açısından berbat. Sonlara doğru birkaç şut attılar… Ama bu akşam gördüğünüz gibi hücumda istediğimizi yapabiliyoruz. Ancak savunmayı yapabilmeliyiz, özellikle de böyle bir takıma sahip olduğumuzda, onlara hayat vermemeye çalışmalıyız. Ancak sezonun bu noktasında galibiyet galibiyettir ve bunu alacağız. Ama bizim de bundan ders almamız gerekiyor.”

Lakers, Salı gününden itibaren Milwaukee, Memphis, Indiana, Brooklyn, Toronto ve Washington'da duraklayacakları altı maçlık bir yolculuğa çıkıyor.

Davis, “Evet, yani her maçı kazanmak istiyoruz” dedi. “Evet, yani yetenekli olduğumuzu biliyoruz. Ama yol bu. Zor olacak ama her maçı kazanma yeteneğimiz var ve bu şekilde yaklaşmalıyız.”